Valikko Sulje

Maakuntahallituksen yhteystiedot

Jukka Kopra

Maakuntahallituksen puheenjohtaja
Kansanedustaja, Lappeenranta, Kansallinen Kokoomus

puh: + 358 400 515 066
jukka.kopra@eduskunta.fi

Avustaja eduskunnassa: Elina Inkeroinen-Lalu,
Avustajan puhelin: +358 50 574 0506
Sähköposti: elina.inkeroinen-lalu@eduskunta.fi

Kotisivut: www.jukkakopra.fi

Jukka Kopran sivut eduskunnassa

Facebook: facebook.com/jukkakoprapoliitikko

Twitter: @jukka_kopra

Henkilökohtainen varajäsen maakuntahallituksessa Kari Suninen

Niina Malm

Niina Malm

Maakuntahallituksen 1. varapuheenjohtaja
Kansanedustaja, SDP

puh: + 358 9 432 3012
niina.malm@eduskunta.fi

Avustaja eduskunnassa: Anniina Horto
anniina.horto@eduskunta.fi
p. 050 303 7396

Kotisivut: www.niinamalm.fi

Twitter: @niinamalm

FB: facebook.com/MalmNiina/

Varajäsen: Josefina Nissilä

Jani Mäkelä

Maakuntahallituksen 2. varapuheenjohtaja
Kansanedustaja, Lappeenranta, PS.

puh: +358 9 432 3109
Sähköposti: jani.makela@eduskunta.fi

Facebook
Twitter: @JaniMakelaFi

Eduskunnan sivuilla 

Henkilökohtainen varajäsen Kai Karhukorpi

Jani Telkkä

Jani Telkkä

Maakuntahallituksen jäsen
Imatra, SDP

Sähköposti: jani.telkka@imatra.fi
puh: + 358 44 305 2397

Kotisivut: janitelkka.fi

Twitter @janitelkka

Fb -osoite @telkkajani (www.facebook.com/telkkajani)

Varajäsen: Jenna Vertanen

Tero Forsman

Maakuntahallituksen jäsen,
Lappeenranta, SDP

Sähköposti: tero.forsman@lappeenranta.fi

puh:+358

Varajäsen: Henri Näivä

Virpi Junttila.

Virpi Junttila

Maakuntahallituksen jäsen
Tutkijatohtori, TkT, Lappeenranta, VIHR

Sähköposti: etunimi.sukunimi@vihreat.fi

puh: +358 50 331 6465

Omat kotisivut

Facebook 

Varajäsen: Hanna Holopainen

Anna Helminen.

Anna Helminen

Maakuntahallituksen jäsen
Yrittäjä, Imatra, KOK

puh:

Sähköposti: anna.helminen@imatra.fi

Omat kotisivut

Twitter: @Helmisen Anna

varajäsen: Mikko Airas

Antti Rämä.


Antti Rämä

Maakuntahallituksen jäsen
Luumäki, KESK.

Sähköposti: anttikalevirama@gmail.com

puh: +358 40 543 2682

Varajäsen: Jukka Jurvanen

Taina Lonka

Maakuntahallituksen jäsen
Rautjärvi, KESK

Sähköposti: taina.lonka@rautjärvi.fi

puh: +358

Varajäsen: Anu Karhu