Valikko Sulje

Rajaohjelmien yksikkö (CBC)

Jukka-Pekka Bergman : Programme director

Jukka-Pekka Bergman, Programme director

  • Ohjelman johtaminen ja seuranta
  • Sidosryhmä- ja viranomaisyhteistyö
  • Tukisopimukset, palvelusopimukset
  • Ohjelman 2021-2027 valmistelun johtaminen
+358 50 437 0339
jukka-pekka.bergman@sefrcbc.fi

Eini Arponen : Project coordinator

Eini Arponen, Project coordinator

  • Tietopalvelut rahoituksen hakijoille
  • Kehittämishankkeiden konsultointi
  • Kehittämishankkeiden seuranta
+358 40 754 9089
eini.arponen@sefrcbc.fi

Anu Hannola : Financial officer

Anu Hannola, Financial officer

(osa-aika)

  • Hankkeiden talouskonsultointi
  • Hankkeiden talousseuranta
  • Maksupyyntöjen käsittely
+358 40 6497 705
anu.hannola@sefrcbc.fi

Päivi Ilves : Senior planning officer

Päivi Ilves, Senior planning officer

(osa-aika):

  • Laajojen infrastruktuurihankkeiden konsultointi
  • Laajojen infrastruktuurihankkeiden seuranta
+358 40 558 6011
paivi.ilves@sefrcbc.fi

Anna Kabedeva : Administrative officer

Anna Kabedeva, Administrative officer

  • Tapahtuma- ja kokousjärjestelyt
  • Teknisen tuen seuranta, talousraportointi
  • Laskujen käsittely
  • Arkistointi ja toimistotyöt
+358 40 626 4909
anna.kabedeva@sefrcbc.fi

Tytti Lankinen : Project coordinator

Tytti Lankinen, Project coordinator

  • Tietopalvelut rahoituksen hakijoille
  • Kehittämishankkeiden konsultointi
  • Kehittämishankkeiden seuranta
  • Ohjelman viestintä
+358 40 849 5276
tytti.lankinen@sefrcbc.fi

Sonja Miettinen : Programme coordinator

Sonja Miettinen, Programme coordinator

  • Tietopalvelut rahoituksen hakijoille
  • Kehittämishankkeiden konsultointi
  • Kehittämishankkeiden seuranta
  • Ohjelman 2014-2020 komiteatyöskentelyn (JMC, JSC) koordinointi
+358 40 551 2068
sonja.miettinen@sefrcbc.fi

Pasi Sormunen : IT & Project Analyst

Pasi Sormunen, IT & Project Analyst

  • Ohjelman IT ympäristön ylläpito
  • PROMAS käyttäjätuki
  • Hankkeiden tulosseuranta (ROM)
+358 40 667 3958
pasi.sormunen@sefrcbc.fi

Kimmo Turunen : Controller

Kimmo Turunen, Controller

  • Hankkeiden talouskonsultointi
  • Hankkeiden talousseuranta
  • Maksupyyntöjen käsittely ja päätökset
  • Ohjelman talousraportointi
+358 40 139 0176
kimmo.turunen@sefrcbc.fi